przedszkole podstawowka gimnazjum
Starte-Akademia PrzyszłościULEPmy LEPszy światOdyseja umysłuTAKa SztukaTAKStatutNasze wyniki
Tak dla innych PDF Drukuj
10.01.2008.

Działalność charytatywna, działania na rzecz innych

Staramy się wychowywać naszych uczniów w poczuciu, że wiele zależy od nich, że są w stanie aktywnie pomagać potrzebującym. Wychowanie prospołeczne przebiega w kilku fazach:
- kiedy Oni jeszcze nie widzą potrzebujących, to my mamy obowiązek pokazywać, że można i trzeba włączyć się w jakąś akcję, pomóc komuś,
- kiedy już widzą - ale jeszcze nie wiedzą, jak pomóc - Szkoła wspomaga i stymuluje działania prospołeczne,
- trzecia faza - bardzo ważna - to proces poznawania mechanizmów działania, to wiedza o organizacjach pozarządowych, fundacjach, wolontariacie.

Akcje, w których uczestniczymy

• stała pomoc dla kilku domów dziecka,
  • udział w akcjach Polskiej Akcji Humanitarnej,
  • opieka nad schroniskiem dla zwierząt,
  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,
  • udział w zbiórkach na rzecz bezdomnych,
  • Adopcja Serca.

W zależności od potrzeb, okazjonalnie organizacja imprez charytatywnych, jak koncerty, kiermasze, zbiórki pieniędzy i darów.

Kolonie integracyjne dla dzieci uchodźców organizowane wspólnie z PAH i Fundacją „Jeden Świat” - lato 1997 i 1998Koncerty charytatywne:
  • „ Koncert serdeczny – Sarajewo” 24.05.1998
  • „ Koncert przeciw przemocy” – 10.2001

Zbiórki pieniędzy i darów :
  • akcja – „złotówka dla Afganistanu” 2001
  • sprzedaż cegiełek na odbudowę szkoły w Sarajewie – wspólnie z PAH 1998
  • kwesta pod kościołami zbiórka pieniędzy na przyjazd Polaków z Kazachstanu z PAH 1999-2002
  • udział w akcji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”
  • doroczna zbiórka darów dla dzieci na wigilię dla bezdomnych organizowanej przez Księdza Zygmunta Lubienieckiego od 1999 r.
  • zbiórka rzeczy i książek dla polskich dzieci na Ukrainie i na Litwie 2001-2003
  • Okazjonalne zbiórki pieniędzy na rzecz potrzebujących – co roku minimum jedna

Organizowanie zajęć edukacyjnych dla Romów
  • Letnia Szkoły dla Romów z Czarnego Dunajca 2000
  • Zimowa szkoła dla Romów z Czarnego Dunajca 2001
  • Warsztaty edukacyjne w Bukowcu i Stobrawie 2002

Adopcja serca - od 2001 roku opłacamy edukację dwójki dzieci afrykańskich

Nasz Mały Uniwersytet – bezpłatne korepetycje dla dzieci z miasta lata 2001- 2005 początkowo przy współpracy PFDiM

Świetlica Środowiskowa dla dzieci z Opola – od 2002 roku

Organizacja cyklicznych imprez o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym

• „Czas Teatru” - Międzynarodowe Forum Teatrów Młodych – od 2001 roku
  • „Opolskie Lamy”- Ogólnopolski Festiwal Filmów Niezależnych od 2003 roku

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych akcjach charytatywnych i pomogli tym, którzy tego potrzebują. Oto akcje charytatywne przeprowadzone przez TAK w okresie od października do grudnia 2007:

Akcja Góra Grosza: W ramach akcji „Góra grosza” nasi uczniowie zbierali drobne monety.

Uzbierane pieniądze zostały przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym m. in. na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego. Udało nam się zdobyć 230 zł.

Dzień Czekolady: podczas którego uczniowie zebrali 12 kilogramów słodkości, które następnie przekazane zostały dzieciom z Domu Dziecka w Turawie.

Zbiórka pożywienia i koców dla zwierząt ze schroniska.

Akcja Paczka- coroczna zbiórka żywności i środków czystości dla polskich rodzin mieszkających na Kresach Wschodnich.

Marzenia za cukierek- w tym roku dzięki ofiarności naszych uczniów i rodziców oraz przy współpracy marketu Real udało nam się przygotować 46 wymarzonych podarunków dla dzieci z Domu Dziecka w Turawie oraz 40 paczek dla uczestników Świetlicy Środowiskowej Arka.

Podwieczorek dla Itaki- nasi gimnazjaliści sprzedawali na terenie szkoły samodzielnie upieczone ciasta. Dzięki sprzedaży zebrali 200 zł. przekazanych następnie Fundacji Itaka, zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych oraz wsparciem ich rodzin.

Pomoc dla Bangladeszu- na apel Polskiej Akcji Humanitarnej przyłączyliśmy się do budowania domków dla ponad miliona dzieci z Bangladeszu, które utraciły dach nad głową w wyniku uderzenia cyklonu Sidr. domki z całej Polski utworzą wioskę, następnie zostaną sprzedane a fundusze z licytacji przekazane zostaną na odbudowę prawdziwych domów – przynajmniej części z ponad 570 zniszczonych i 900 000 uszkodzonych przez huragan budynków mieszkalnych.

Wózek inwalidzki za plastikowe zakrętki- cały czas zbieramy plastikowe zakrętki. Dzięki nim możemy pomóc potrzebującej osobie.. Firma recyklingowa zgodziła się wymienić 50 tys. nakrętek na wózek inwalidzki

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Designed by Michal Kokocinski [kokocinski.info] | Copyright by TAK | Powered by Joomla| Webmaster admin[at]tak.opole.pl | TAK +48 77 453 77 66